Tepelná čerpadla

V dnešní energetické krizi je vytápění tepelným čerpadlem tou nejlepší volbou. Jelikož tepelné čerpadlo odebírá energii z okolního prostředí. Jestli tuto energii čerpáte ze vzduchu, země či vody, tak tato energie je zdarma. 

Tepelné čerpadlo pracuje i s účinností vyšší jak 400%. Samozřejmě že se nejedná o nějaké "perpetuum mobile", nýbrž o čerpadlo v pravém slova smyslu.  Jelikož odebíranou elektrickou energii, spotřebovává pro čerpání energie z okolí.

Víte že: Tepelné čerpadlo vynalezl v polovině 19. století rodák z Nového Jičína, rakouský báňský technik Peter von Rittinger ?

Jaké systémy tepelných čerpadel nabízíme

Vzduch-Voda

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda odebírá teplo přímo z venkovního vzduchu a takto získané teplo využívá pro ohřev vody v topném systému nebo zásobníku teplé vody.

Systém vzduch-voda je nejlepší variantou pro rodinné domy, které nemají k dispozici pozemek pro tepelné čerpadlo s plošným kolektorem. Samozřejmě i s nejlepším poměrem cena/výkon,

Mezi největší přednosti systému vzduch-voda patří

 • Jednoduchá a rychlá instalace, bez nároků na velikost pozemku.
 • Nižší investiční náklady v porovnání s tepelnými čerpadly země/voda.
 • Možnost využití i vnitřního provedení, tudíž jsou veškeré komponenty uvnitř domu.  Tím odpadají starosti s případným hlukem a toto řešení prodlužuje životnost čerpadla.,

Země-Voda

Tepelné čerpadlo odebírající teplo z plochy vašeho pozemku nejčastěji zahrady. Pod povrchem jsou uloženy trubky ze speciálního plastu který je odolný vůči namáhání a nepodléhá degradaci. Toto potrubí je naplněné nemrznoucí směsí, která přenáší teplo mezi zemí a tepelným čerpadlem.

Tepelná čerpadla se zemními kolektory jsou nejlepší variantou pro rodinné domy, které mají k dispozici vhodný pozemek

Mezi největší výhody systému země-voda patří

 • Až o 30 % nižší spotřeba elektřiny, než u tepelných čerpadel odebírajících teplo ze vzduchu. 
 • Bezhlučné a bezúdržbové jelikož systém neobsahuje ventilátory.
 • Dlouhá životnost tepelného čerpadla i plošného kolektoru.  
 • Možnost nabíjení kolektoru reverzním chodem, v režimu chlazení.

Vzduch-Vzduch

Tento systém je ideální doplněk pro domy nebo byty vytápěné elektřinou, kde dokáže výrazným způsobem snížit náklady na elektřinu.

V systému vzduch-vzduch, tepelné čerpadlo odebírá teplo z venkovního vzduchu a ohřívá vzduch uvnitř budovy. Bez prostřednictví topného systému a dosahuje díky tomu vyššího topného faktoru než ostatní tepelná čerpadla.

Mezi největší přednosti systému voda-voda patří

 • Nejnižší pořizovací cena v porovnání s ostatními typy čerpadel
 • Velmi rychlá a jednoduchá instalace. Bez zásahu do stávají otopné soustavy.
 • Tepelné čerpadlo je obvykle vybaveno i funkcí chlazení.
 • Lze využít doplňkové funkce jako odvlhčování nebo čistění a ionizaci .

Nabídka a orientační ceník jednotlivých výrobců

Čím jsme jiní?

Výpočet tepelné ztráty

Díky naším zkušenostem a nástroji kterým disponujeme. Můžeme s velkou přesností určit tepelnou ztrátu budovy. A vždy navrhout optimální a ekonomické řešení.

Servis

O chladící technice a tepelných čerpadel víme mnohé. Tudíž je můžeme i servisovat. Provádíme jak záruční tak i pozáruční servis. V nabídce máme pouze zařízení s rychle dostupnými díly.

Pouze kvalitní a ověřená

V naší nabídce naleznete pouze ověřené výrobce, kteří nabízí zařízení vhodné pro naše klimatické podmínky. Tím je zajištěna spolehlivost a ekonomický provoz.

Vždy v čas

Ať se jedná o termín vlastní montáže nebo o nečekaný servis. Vždy  se snažíme svojí práci udělat řádně a v čas.

Výhodná cena

Naše ceny jsou férové a nabízíme pouze kvalitu za rozumné peníze. Cenové nabídky vždy vytváříme k finančním možnostem zákazníka.

Kvalita práce

Upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou, tudíž si na každé zakázce věnujeme nějaký čas. A provedeme jí v té nejvyšší kvalitě ke spokojenosti zákazníka.