Mitsubishi tepelná čerpadla

Mitsubishi Electric patří k předním výrobcům tepelných čerpadel vzduch-voda. Svojí patentovanou technologí venkovní jednotky Zubadan umožňuje jednotka vytápění až do extrémních -28°C. Značný vlim technologie Zubadan má i na výstupní teplotě topné vody, tepelné čerpadlo je tak ideální nejen na vytápění, ale také na ohřev teplé vody a to zcela bez nutnosti použití jakéhokoliv elektrického dohřevu.

Zákazník si může zvolit mezi splitovým či kompaktním řešením. Umístění venkovních jednotek je možné kdekoliv, na nástěnnou konzoli na fasádu domu, na stojanovou konzoli na střechu či za dům.

Výkonové řady jednotek jsou od 5kW - 20kW, díky tomu se vždy najde vhodná varianta pro každý dům.

Prioritou dnešní doby je snižování nákladů za energie a podpora technologií eliminující negativní dopad na životní prostředí. Průměrná domácnost vynaloží na vytápění a ohřev teplé vody až 80 % z celkových nákladů za energie.

Z tohoto pohledu se jeví tepelná čerpadla nejvhodnějším řešením. Jsou provozně nízkonákladová, šetrná k přírodě a současně poskytují potřebný komfort. V našich zeměpisných šířkách je díky mírnému podnebnímu pásu nejrozšířenější systém vzduch/voda. Venkovní jednotka tepelného čerpadla odebírá prostřednictvím chladivového okruhu teplo z okolního ovzduší v exteriéru a předává jej do topného okruhu nebo do okruhu pro ohřev teplé užitkové vody.

Společnost Mitsubishi Electric patří k absolutní špičce mezi výrobci tepelných čerpadel vzduch-voda.

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda Ecodan slouží k vytápění obytných a kancelářských prostor i k přípravě teplé vody. Podle konkrétních požadavků lze vybrat takové kombinace tepelných čerpadel a hydromodulů, které budou vyhovovat Vašim představám.

Sestavy Ecodan umožňují vybudovat kompletní systémy vytápění. Obsahují všechny nejdůležitější komponenty pro nejčastější případy použití v projektech rekonstrukcí a novostaveb - nabízejí dokonalé vzájemné sladění komponent a jsou připraveny k okamžité instalaci.

Patentovaná invertorová technologie Zubadan představuje momentálně to nejlepší, co je na trhu tepelných čerpadel typu vzduch/voda k dispozici. Chladivový okruh Zubadan se speciálně řízeným okruhem podchlazení HIC a kompresorem s přímým vstřikováním Flash Injection dokáže udržet stabilní podmínky provozu i při velmi nízkých venkovních teplotách. Díky tomu systém nabízí maximální topný výkon při venkovních teplotách až - 15 °C. Spolehlivý a úsporný provoz dokáže tepelné čerpadlo Zubadan zajistit i při venkovních teplotách až - 28 °C.

Díky maximální výstupní teplotě otopné vody 60°C dosahují tepelná čerpadla vzduch/voda Ecodan s invertorem Zubadan vynikajících hodnot účinnosti i se stávajícími radiátory. Proto jsou systémy Zubadan v segmentu modernizace nejvýhodnější volbou.

Lze volit mezi splitovým provedením nebo systémem kompakt.

V systémech Split se energie přenáší do budovy prostřednictvím chladicího média (chladiva). Ve vnitřní jednotce se nachází deskový výměník tepla a venkovní jednotka je připojena prostřednictvím chladivového potrubí. Venkovní podmínky nemají na vedení chladiva vliv a lze tak dosáhnout lepší účinnosti systému. Výhodou je také možnost překlenout větší vzdálenost mezi vnitřní a venkovní jednotkou. Podle výkonu tepelného čerpadla lze vybudovat vedení s délkou až 75 metrů.

Systém Kompakt dokáže zajistit podstatné zjednodušení instalace. V tomto případě se deskový výměník tepla nachází přímo ve venkovní jednotce. To znamená, že energie se přenáší dobře izolovaným vodovodním potrubím z venkovní do vnitřní jednotky (tam i zpět).

Tepelná čerpadla Mitsubishi Electric disponují topným výkonem od 4 kW - 23 kW. Do kaskády lze zapojit až 6 jednotek a lze tak získat topný výkon až 138 kW.

Zubadan, Power Inverter a Eco Inverter - venkovní jednotky

Tepelná čerpadla Mitsubishi Electric jsou osazena novými kompresory, u kterých je uplatněn inovativní systém odhlučnění. O optimalizované proudění vzduchu okolo lamel tepleného výměníku se stará nový ventilátor s upraveným tvarem lopatek a upravenou polohou uvnitř skříně.

Výrobce Mitsubishi Electric získal se svými systémy tepelných čerpadel certifikaci KEYMARK.

Tepelná čerpadla dosahují energetické třída účinnosti až A+++ a hladiny akustického výkonu (PWL) od 55 dB(A).

Jednotky Mitsubishi Electric používá ekologická chladiva R32 a R410A.

Zubadan

Patentovaná invertorová technologie Zubadan představuje momentálně to nejlepší, co je na trhu tepelných čerpadel typu vzduch/voda k dispozici. Chladivový okruh Zubadan se speciálně řízeným okruhem podchlazení HIC a kompresorem s přímým vstřikováním Flash Injection dokáže udržet stabilní podmínky provozu i při velmi nízkých venkovních teplotách. Díky tomu systém nabízí maximální topný výkon při venkovních teplotách až -15 °C. Spolehlivý a úsporný provoz dokáže tepelné čerpadlo Zubadan zajistit i při venkovních teplotách až -28 °C. To znamená, že díky technologii Zubadan je jakékoli naddimenzování zařízení ve snaze zajistit si spolehlivý provoz vytápění naprosto zbytečné.

Díky vyšší teplotě 60 °C na výstupu dosahují tepelná čerpadla vzduch/voda Ecodan s invertorem Zubadan vynikajících hodnot účinnosti i se stávajícími radiátory. Proto jsou systémy Zubadan v segmentu modernizace nejvýhodnější volbou. Je úplně jedno, jaké nároky daná budova má - invertory Zubadan zajišťují špičkový výkon a účinnost v celém rozsahu využití.

K extrémní spolehlivosti systémů Zubadan přispívá také optimalizovaná charakteristika odmrazování. Za tímto účelem jsou díky inteligentní logice skloubeny různé parametry, jako je venkovní teplota, teplota na povrchu výparníku, doba chodu a trvání procesu odmrazování. Jednotka tak dokáže pracovat v nepříznivých podmínkách maximální možnou dobu, než bude muset odmrazovat. Prodloužený interval až 150 minut a doba odmrazování 3 minuty patří k absolutní špičce v oboru.

Power Inverter

Venkovní jednotky řady Power Inverter jsou speciálně konstruovány pro použití jako tepelná čerpadla až do venkovní teploty - 25 °C. Až do venkovní teploty - 7 °C nabízejí maximální teplotu na výstupu 60 °C a do - 15 °C maximální teplotu na výstupu 55 °C, což zajišťuje dokonalý tepelný komfort. Speciální modul Power Receiver pro podchlazení chladiva v kombinaci se dvěma samostatně regulovatelnými expanzními ventily dosahuje optimálního topného výkonu při obzvláště hospodárném provozu i v nepříznivých podmínkách. Typickou oblast použití modulů Power Inverter představují novostavby, ale i stávající budovy s dobrou tepelnou izolací a podlahovým topením.

Eco Inverter

Venkovní jednotky Eco Inverter lze kombinovat s hydromoduly se zásobníkem teplé vody i bez něj. Podle varianty hydromodu­lu lze pak využít samotné vytápění nebo kombinovaný provoz vytápění a chlazení. Garantovaný rozsah použití venkovní jednotky, obzvláště vhodné pro nízkoenergetické domy, je -20 až +35 °C. Při použití velkého tepelného výměníku a optimalizovaného řízení invertorem lze na výstupu dosahovat teplot až 60 °C. Předplněné množství chladiva R32 bylo sníženo na pouhých 1,2 kg, což přitom stále umožňuje délku chladiva 10 m bez nutnosti jej doplňovat. Tím se šetří životní prostředí.

Ecodan - vniřní jednotka

Splitová vnitřní jednotka Ecodan - Next Generation je řídicím srdcem systému vytápění. U jednotlivých sestav tepelných čerpadel lze použít různé typy hydromodulů.

Mitsubishi Electric nabízí dvě varianty vnitřních jednotek:

    • Ecodan bez zásobníku teplé vody (hydrobox)
    • Ecodan s nerezovým zásobníkem teplé vody 200l a 300l

Hydromoduly jsou k dostání ve verzi "pouze vytápění" a "vytápění/chlazení".

V případě potřeby je možné zvolit vnitřní jednotku Ecodan se záložním zdrojem (tzv. elektrické odporové patrony) o výkonech 2 kW a 9 kW.

ECODAN - hydromodul bez integrovaného zásobníku teplé vody

Aktuální modelové řady:

  • EHSD - hydromodul bez zásobníku TUV (pro vytápění)
  • ERSD - hydromodul bez zásobníku TUV (pro vytápění i chlazení)
  • EHSE - hydromodul bez zásobníku TUV (pro vytápění - kaskádové řešení)
  • ERSE - hydromodul bez zásobníku TUV (pro vytápění i chlazení - kaskádové řešení)

Výhoda tohoto řešení spočívá v možnosti individuálního zvolení zásobníku TUV podle potřeb zákazníka. Integrované je řízení a regulace, hydraulické komponenty a elektrická spirála o výkonu 2kW/230V - 9kW/400V. Ecodan nabízí možnost připojení pomocí externího 3-cestného ventilu.

Nová verze ekvitermní regulace tepelného čerpadla FTC6. je kromě jiného připravena na použití jednotek v kaskádách. Integrovaný měřič množství tepla umožňuje snadné monitorování energetické stránky provozu.

ECODAN - hydromodul s integrovaným zásobníkem TUV

Nejnovější generace Ecodanu nabízí integrované 200l a 300l nerezové zásobníky TUV a to pro režim vytápění tak i pro kombinovaný provozní režim vytápění a chlazení.

Aktuální modelové řady:

  • EHST20 - hydromodul s 200l nerezovým zásobníkem TUV
  • EHST30 - hydromodul s 300l nerezovým zásobníkem TUV

Výhodou tohoto řešení je maximálně jednoduchá montáž. Do modulu už se jen dopojují rozvody vody a vytápění. Integrované je řízení i regulace, hydraulické komponenty a elektrická spirála o výkonech 2kW a 9kW.

Díky nové koncepci Ecodanu pro ohřev teplé vody, kdy je deskový tepelný výměník umístěn přímo v těle modulu, dochází ke zvýžení účinnosti ohřevu TUV až o 17,5% (ze 40°C na 55°C).